joi, 29 mai 2008

AK Bars Kazan - Torpedo Nizhny

A doua partida din hochei pe care o voi analiza astazi vine tot din Superliga din Rusia si anume intalnirea dintre doua echipe situate in partea inferioara a clasamentului AK Bars Kazan si Torpedo Nizhny Novgorod .Gazdele acestei confruntari sunt campioana de anul trecut din Rusia cand au reusit sa acumuleze numai putin de 119 puncte insa anul acesta par a nu se regasi si ocupa in acest moment decat un dezamagitor loc 13 cu doar 38 depuncte acumulate .De partea cealalta echipa vizitatoare este pe locul 14 avand acelasi numar de puncte ca si echipa gazda a acestui meci .Precedenta intalnire intre aceste doua echipe a fost in etapa cu numarul zece din acest campionat cand cei de la Torpedo s-au impus cu 2-1 dupa prelungiri.Kazan vin dupa o victorie pe teren propriu cu CSKA Moscova victorie reusita in ultima repriza cand au marcat toate golurile .Echipa vizitatoare a reusit si ea o victorie in prelungiri cu 1-0 pe terenul celor de la Neftekhimik .Pentru aceasta partida ca si la precedenta voi juca la total de goluri de data aceasta peste 5.5