joi, 29 mai 2008

Severstal v Himik

Meci intre doua echipe din primele 10 locuri ale Superligii de hochei din Rusia , meci fara importanta , nicio echipa neavand sanse sa ia titlul , in cele 9 etape ramase din acest sezon . Severstal Cerepovec ocupa locul 9 cu 43 de puncte , iar Himik , ocupa locul 5 cu 52 de puncte . Pe teren propriu , Severstal Cerepovec joaca destul de bine , obtinand 8 victorii ( din care 1 in prelungiri ) si 6 infrangeri ( din care 1 in prelungiri ) , cu un golaveraj de 37-27 . De cealalta parte , oaspetii de la Himik , au obtinut in deplasare 9 victorii ( din care 3 in prelungiri ) si 7 infrangeri ( din care 1 in prelungiri ) , cu un golaveraj de 51-40 . Cele doua echipe vin dupa victorii : Severstal Cerepovec - St. Petersburg 5-2 , respectiv Jaroslavl - Himik 1-6 . Din 4 intalniri directe pe terenul di Cerepovec , gazdele au invins de 3 ori si o singura data s-a terminat egal . Chiar daca pentru himik ar fi buna o victorie pentru a se apropia de podium , nu cred ca cei de la Severstal cerepovec le vor da voie sa plece cu vreun punct de pe terenul lor , mai ales ca in tur , oaspetii au invins in prelungiri cu 3-2 . Asta ar fi o revansa pentru gazde !