joi, 29 mai 2008

Linkopings-Sodertalje

In acest meci, de la ora 20,00 in campionatul Suediei se intalnesc Linkopings, locul 2 cu Sodertalje, locul 10. Gazdele au un randament bun acasa, avand dupa 11 etape pe teren propriu 9 victorii, 1 egal si 1 infrangere, golaveraj 41-19, 28 de puncte. Deci, se observa ca au aproape 4 goluri inscrise pe meci si doar 1,5 primite. Oaspetii de azi, cei de la Sodertalje, in clasamentul deplasarilor sunt tot pe locul 10 ca la general si au dupa 11 meciuri doar 2 victorii, 3 egaluri si 6 infrangeri, golaveraj 17-25, 9 puncte. Asadar, inscriu cam 1,5 goluri si primesc 2,3. In ultimul meci jucat acasa, Linkopings a invins cu 6-0 echipa de pe locul 12 Brynas Gavle, iar cei de la Sodertalje, in deplasarea anterioara au facut 1-1 la Mora IK, echipa de pe locul 8. Cred ca gazdele se vor impune azi, dar am sa joc doar predicite pentru prima repriza, "1", deoarece cred ca gazdele vor reusi sa deschida scorul in primele 20 de minute de joc.