joi, 29 mai 2008

Linz-Alba Volan

In aceasta seara, un meci care pare foarte usor pentru gazde acestea fiind pe locul 3, iar oaspetii pe locul ultim, 10. si totusi, in etapa din 25.11.2007, Alba Volan-Linz 3-0! Probabil oaspetii de atunci si gazdele de azi au tratat cu neseriozitate partida, altfel nu vad cum poti fi invins, echipa cu pretentii fiind, la ultima clasata, care pana atunci, in 24 de meciuri avea doar 2 victorii si 2 egaluri, restul de 20, infrangeri!!!. Si uite ca s-a intamplat. Asa cum poate sa se intample si un egal dupa prima repriza de azi. Asadar, Superfund Black Wings Linz intalneste de la ora 20,15 pe Alba Volan Szekesfehervar, echipa maghiara, dar care activeaza in campionatul Austriei (mai este o echipa "straina" in acest campionat al Austriei si anume slovenii de la Olimpia Ljubljana). Linz este pe locul 3 in campiionat avand 33 de puncte, dupa 25 de meciuri, dar cu o evolutie mai slaba acasa, in acest clasament "home", fiind pe locul 7 avand 9 victorii si 3 infrangeri, golaveraj 48-30. Alba Volan, ultima in clasament atat la general cat si in calsamentul "deplasarilor" are dupa 25 de meciuri 9 puncte, iar in clasamentul meciurilor afara, 1 victorie, 2 egaluri si 10 infrangeri, golaveraj 20-57. Cred ca gazdele se vor impune azi, dar numai dupa prima repriza. :))))))))))))))))