joi, 29 mai 2008

HV 71 - Västra Frölunda HC

In seara aceasta au loc trei partide in prima liga de hochei din Suedia contand pentru etapa cu numarul 23.Din aceste partide am ales partida ce le aduce fata in fata pe liderul la zi al campionatului HV 71 si ocupanta locului patru Västra Frölunda HC .Aceasta este ce-a de-a treia partida directa in acest sezon intre cele doua echipe in precedentele doua impunandu-se HV 71 cu scorul de 6-5 in prima etapa a campionatului si 3-2 in ultima etapa desfasurata pe terenul celor de la Frolunda partida in care gazdele au condus dupa doua reprize cu 2-0 iar HV 71 a reusit o rasturnare spectaculoasa in ultima repriza .Pentru aceasta partida tinad cont ca in aceste doua partide directe s-au marcat multe goluri voi juca la total de goluri peste 5.5 asteptandu-ma la o revansa a celor de la Frolunda dupa cele doua infrangeri la limita .Va urez succes si multa bafta si sper sa fie o predictie reusita de aceasta data !!!