joi, 29 mai 2008

Spartak Moscova-Magnitogorsk

In ultimul meci programat astazi in liga rusa, se intalnesc de la ora 18,00 Spartak Moscova cu Metallurg Magnitogorsk. La prima vedere, echipa oaspete Magnitogorsk este favorita, pentru ca este clasata pe locul 3, iar Spartak Moscova, lupta din greu pentru evitarea retrogradarii, fiind pe locul 18 din 20 de echipe. Gazdele de azi in clasamentul meciurilor de acasa,14 la numar, au realizat 4 victorii, 4 egaluri si 6 infrangeri, golaveraj 39-43, 17 puncte, locul 19 in acest clasament, al meciurilor jucate acasa. Oaspetii de azi, pana acum au realizat pe terenuri straine in 14 partide jucate, 5 victorii, 6 egaluri si 3 infrangeri, golaveraj 42-34, 24 de puncte, locul 5 in acest clasament al deplasarilor. de remarcat ca in ultimele 3 etape, Magnitogorsk nu a castigat niciun punct, fiind invinsa de Omsk, in deplasare, cu 6-4, de Novosibirsk acasa, cu 3-2 si acasa de Novokuzneck 1-2 ( dupa preluungiri). Spartak Mocova, in ultimele 3 paride a castigat o data si a pierdut 2 meciuri ( unul in prelungiri, cu Lada Togliatti). Cred ca azi se va termina egal la sfarsitul celor 60 de minute regulamentare de joc.